Najčastejšie otázky

V prípade otázok sme Vám k dispozícii:
e-mail: servis@fotondo.sk
telefón: +420 374 446 461 (pondelok až piatok od 7. do 14:30 hodiny)

Výrobky

 • Aké výrobky sú v ponuke?

  Vyrábame puzzle so 48, 100, 200, 500, 1000 a 2000 dielikmi a také pexeso na základe fotiek, ktoré nám zašlete. Navyše máme v ponuke rámiky pre puzzle z vlastných fotiek.

 • Aké rozmery má zložené fotopuzzle?

  Vaše fotopuzzle bude mať nasledovné rozmery: 

  48 dielikov: cca 36 x 48 cm
  100 dielikov: cca 36 x 48 cm
  200 dielikov: cca 36 x 48 cm
  500 dielikov: cca 36 x 48 cm
  1000 dielikov: cca 48 x 64 cm
  2000 dielikov: cca 90 x 67 cm

  Výberom orámovania určíte presný výrez fotografie, ktorý bude použitý na puzzle.

  Pozor, pri výrobe môže dôjsť ku zmenšeniu strán o niekoľko milimetrov. Neumiestňujte preto žiadne dôležité prvky na okraj fotografie.

 • Aké rozmery majú škatuľky na puzzle, pexeso?

  Rozmery našich škatuliek sú nasledujúce:

  Výrobok Dĺžka  (cm) Šírka  (cm) Výška (cm)
  Puzzle z fotky 48 / 100 / 200 / 500 dielikov 33,6 23,2 3,6
  Puzzle z fotky 1000 / 2000 dielikov 37,3 27,3 5,6
  Foto-pexeso 33,6 23,2 3,6

   

  Puzzle z fotky 48 / 100 / 200 / 500 dielikov Dĺžka: 33,6 cm Šírka: 23,2 cm Výška: 3,6 cm
  Puzzle z fotky 1000 / 2000 dielikov Dĺžka: 37,3 cm Šírka: 27,3 cm Výška: 5,6 cm
  Foto-pexeso Dĺžka: 33,6 cm Šírka: 23,2 cm Výška: 3,6 cm
 • Ako si môžem pripevniť svoje puzzle na stenu?

  Zložené puzzle pôsobí najviac, keď si ho dáte na stenu. Ak chcete, môžete si u nás priobjednať veľmi elegantný a úplne presný hliníkový rámik pre fotopuzzle so 48, 100, 200, 500 a 1000 dielikmi. Viac informácií nájdete tu: https://www.fotondo.sk/ramcek.

Od obrázka k fotopuzzle

 • Ako si vyberiem vhodnú fotografiu?

  Formát fotografií:
  Spracujeme fotografie len vo formáte JPG (súbory s koncovkou .jpg alebo .jpeg). Väčšina digitálnych fotoaparátov už automaticky vytvára obrázky v tomto formáte. Pravdepodobne už svoje obrázky nebudete musieť upravovať.


  Rozlíšenie obrázkov:
  V zásade platí: čím väčšie rozlíšenie, tým lepší výsledok. Práve od rozlíšenia vášho obrázku závisí kvalita tlače. Obrázok, ktorý má rozlíšenie aspoň 1600 pixelov na dlhšej strane, postačí na vytvorenie fotopuzzle s veľkosťou 48, 100, 200 a 500 dielikov. Ak si želáte kvalitne vytlačený obrázok na fotopuzzle zložené z 1000 dielikov, tak potrebujete fotku, ktorá má rozlíšenie na dlhšej strane aspoň 2500 pixelov, pre fotopuzzle z 2000 dielikov aspoň 3000 pixelov.. Pre menšie fotopuzzle (200 a 500 dielikov) je potrebné snímať fotky 2 megapixelovým fotoaparátom. Väčsie fotopuzzle (1000 dielikov) je vhodné nafotiť 4 megapixelovým fotoaparátom.

 • Ako môžem čo najrýchlejšie zhodnotiť kvalitu použitého obrázku?

  Ponúkame vám jednoduchý, interaktívny nástroj na posúdenie vhodnej veľkosti fotopuzzle. Nahrajte svoj obrázok a využite nášho asistenta pre objednanie fotopuzzle. Na škále hviezdičiek (1 až 5) ihneď uvidíte, či je váš obrázok vhodný pre zvolený formát puzzle. 

  5 hviezdičiek = veľmi dobrá kvalita obrázku
  4 hviezdičky = dobrá kvalita obrázku
  3 hviezdičky = priemerná kvalita obrázku, eventuálne neostré
  2 hviezdičky = zlá kvalita obrázku, neostré
  1 hviezdička = veľmi zlá kvalita obrázku, veľmi neostré

  Tato škála však posudzuje výhradne rozlíšenie obrázku. Ostrosť a všeobecnú kvalitu obrázku nemôže sprievodca zhodnotiť. Pri dodaných fotografiách nemeníme ich rozlíšenie. Žiaľ, nemôžeme uznať reklamácie, ktoré sú podané kvôli nedostatočnej kvalite dodaných (prvotných) fotografií. V prípade akýchkoľvek pochybností nás kontaktujte.

 • Maximálna veľkosť obrázku

  Môžete nahrať obrázok s maximálnou veľkosťou 80 MB.

 • Farebný priestor fotografií, ktoré sú vhodné na spracovanie

  Prosíme, aby ste svoje fotografie nahrávali vo farebnom priestore RGB alebo sRGB. Práve sRGB je u väčšiny digitálnych fotoaparátov štandardom. Ak chcete tlačiť čiernobiele fotografie, ukladajte si ich taktiež ako JPG vo farebnom priestore RGB nebo sRGB (v žiadnom prípade ako šedé tóny)..

 • Budete môj obrázok dodatočne upravovať?

  Nie. Fotografie vytlačíme v takej forme, v akej nám ich pošlete.

 • Bude mať fotopuzzle rovnaké farby, aké vidím na monitore?

  Technicky nie je možné vylúčiť farebné rozdiely. Zobrazenie fotografie na monitore je závislé na individuálnom nastavení svetlosti, rozlíšenia, kontrastu, farby alebo taktiež na grafickej karte. Môže teda dôjsť k farebným odchýlkam medzi náhľadom na vašom monitore a hotovým produktom.

 • Je objednávka a platba online bezpečná?

  Aby sme zabránili zneužitiu osobných údajov, používáme pri prenose dát rovnaký bezpečnostný systém ako banky pri on-line bankingu. Vaše dáta sú teda zakódované tzv. systémom TLS (Transport Layer Security) spolu so 128-bitovým kódovaním. Signalizuje to symbol zamknutého kľúča (prípadne zámku) v adresnom riadku vášho prehliadača.

Balenie a doručenie

Objednávka a možnosti platby

 • Akým spôsobom môžem platiť?

  Platba vopred:
  Peniaze prevediete na náš účet v Fio banke. Pre jednoznačné priradenie svojej platby použite prosím údaje, ktoré vám zašleme e-mailom v rámci potvrdenia objednávky.

  PayPal:
  Platobný online servis, za pomoci ktorého môžete rýchlo a jednoducho uskutočniť svoje platby. Pokud jste již zadali u PayPal vaše bankovní spojení nebo číslo vaší kreditní karty, můžete u fotondo.sk platit jednoduše s vaší mailovou adresou a s vaším heslem.

  Kreditní karta/ Debetná karta:
  Akceptujeme karty VISA alebo Mastercard. Stačí na príslušnej stránke zadať údaje o karte a dlžná suma sa automaticky prevedie na náš účet. Prenos dát sa uskutočňuje pomocou chráneného TLS spojenia.

 • Kde nájdem faktúru ku svojej objednávke?

  Faktúra a dodací list sa nachádzajú v zásielke. Pri odlišnej dodacej adrese (pokiaľ napríklad posielate fotopuzzle ako darček) zašleme účet oddelene na fakturačnú adresu. Táto služba je poskytovaná bezplatne.

 • Keď si objednám viac fotopuzzle, budem platiť poštovné za každý objednaný kus?

  Nie, do nákupného košíka si môžete vložiť neobmedzený počet fotopuzzle alebo rámčekov. Poštovné je pri takejto hromadnej objednávke stále 5,99 € (fotopuzzle) / 9,99 € (rámček). Pokiaľ uskutočníte viac jednotlivých objednávok, zaplatíte poštovné za každú uskutočnenú objednávku.

Výmena & Reklamácia

Informácie o súčasnej situácii

 • COVID19

  Vážení zákazníci, náš obchod je pre vás online i v dobe korony. Zákaznícky servis je pre vás naďalej k dispozícii. Pre našich zamestnancov vo výrobe sme zaviedli rad opatrení, aby sme minimalizovali riziko infekcie (vzdialenosť 2 m, hygiena rúk, ochranné rúška atď.). Radi by sme vás aj naďalej dobre zásobovali a našim zamestnancom ponúkli atraktívnu a bezpečnú prácu.

  Zostaňte zdraví a plní optimizmu.
  Váš tím fotondo.sk

  "Upozorňujeme, že v súčasnej situácii môžu nastať problémy s doručovaním. Podrobné informácie o preprave nájdete tu"