Najčastejšie otázky

V prípade otázok sme Vám k dispozícii:
e-mail: servis@fotondo.sk
telefón: +420 374 446 461 (pondelok až piatok od 7. do 14:30 hodiny)

Výrobky

 • Aké výrobky sú v ponuke?

  Vyrábame puzzle so 100, 200, 500, 600 (v tvare srdca), 1000 a 2000 dielikmi a také pexeso na základe fotiek, ktoré nám zašlete. Navyše máme v ponuke rámiky pre puzzle z vlastných fotiek.

 • Aké rozmery má zložené fotopuzzle?

  Vaše fotopuzzle bude mať nasledovné rozmery: 

  100 dielikov: 36 x 48 cm
  200 dielikov: 36 x 48 cm
  500 dielikov: 36 x 48 cm
  600 dielikov, srdce: 48 x 56 cm
  1000 dielikov: 48 x 64 cm
  2000 dielikov: 90 x 67 cm

  Výberom orámovania určíte presný výrez fotografie, ktorý bude použitý na puzzle.

  Pozor, pri výrobe môže dôjsť ku zmenšeniu strán o niekoľko milimetrov. Neumiestňujte preto žiadne dôležité prvky na okraj fotografie.

 • Aké rozmery majú škatuľky na puzzle, pexeso?

  Rozmery našich škatuliek sú nasledujúce:

  Výrobok Dĺžka  (cm) Šírka  (cm) Výška (cm)
  Puzzle z fotky 100 / 200 / 500 dielikov 33,6 23,2 3,6
  Puzzle z fotky 1000 / 2000 dielikov / 600 dielikov, srdce 37,3 27,3 5,6
  Foto-pexeso 33,6 23,2 3,6

   

  Puzzle z fotky 100 / 200 / 500 dielikov Dĺžka: 33,6 cm Šírka: 23,2 cm Výška: 3,6 cm
  Puzzle z fotky 1000 / 2000 dielikov / 600 dielikov, srdce Dĺžka: 37,3 cm Šírka: 27,3 cm Výška: 5,6 cm
  Foto-pexeso Dĺžka: 33,6 cm Šírka: 23,2 cm Výška: 3,6 cm

   

 • Ako si môžem pripevniť svoje puzzle na stenu?

  Zložené puzzle pôsobí najviac, keď si ho dáte na stenu. Ak chcete, môžete si u nás priobjednať veľmi elegantný a úplne presný hliníkový rámik pre fotopuzzle so 100, 200, 500, 600 a 1000 dielikmi. Viac informácií nájdete tu: https://www.fotondo.sk/ramcek.

Od obrázka k fotopuzzle

 • Ako si vyberiem vhodnú fotografiu?

  Formát fotografií:
  Spracujeme fotografie len vo formáte JPG (súbory s koncovkou .jpg alebo .jpeg). Väčšina digitálnych fotoaparátov už automaticky vytvára obrázky v tomto formáte. Pravdepodobne už svoje obrázky nebudete musieť upravovať.


  Rozlíšenie obrázkov:
  V zásade platí: čím väčšie rozlíšenie, tým lepší výsledok. Práve od rozlíšenia vášho obrázku závisí kvalita tlače. Obrázok, ktorý má rozlíšenie aspoň 1600 pixelov na dlhšej strane, postačí na vytvorenie fotopuzzle s veľkosťou 200 a 500 dielikov. Z takéhoto rozlíšenia obrázku vám taktiež môžeme vytvoriť fotopuzzle v tvare srdca (600 dielikov). Ak si želáte kvalitne vytlačený obrázok na fotopuzzle zložené z 1000 dielikov, tak potrebujete fotku, ktorá má rozlíšenie na dlhšej strane aspoň 2500 pixelov, pre fotopuzzle z 2000 dielikov aspoň 3000 pixelov.. Pre menšie fotopuzzle (200, 500 a 600 dielikov) je potrebné snímať fotky 2 megapixelovým fotoaparátom. Väčsie fotopuzzle (1000 dielikov) je vhodné nafotiť 4 megapixelovým fotoaparátom.

 • Ako môžem čo najrýchlejšie zhodnotiť kvalitu použitého obrázku?

  Ponúkame vám jednoduchý, interaktívny nástroj na posúdenie vhodnej veľkosti fotopuzzle. Nahrajte svoj obrázok a využite nášho asistenta pre objednanie fotopuzzle. Na škále hviezdičiek (1 až 5) ihneď uvidíte, či je váš obrázok vhodný pre zvolený formát puzzle. 

  5 hviezdičiek = veľmi dobrá kvalita obrázku
  4 hviezdičky = dobrá kvalita obrázku
  3 hviezdičky = priemerná kvalita obrázku, eventuálne neostré
  2 hviezdičky = zlá kvalita obrázku, neostré
  1 hviezdička = veľmi zlá kvalita obrázku, veľmi neostré

  Tato škála však posudzuje výhradne rozlíšenie obrázku. Ostrosť a všeobecnú kvalitu obrázku nemôže sprievodca zhodnotiť. Pri dodaných fotografiách nemeníme ich rozlíšenie. Žiaľ, nemôžeme uznať reklamácie, ktoré sú podané kvôli nedostatočnej kvalite dodaných (prvotných) fotografií. V prípade akýchkoľvek pochybností nás kontaktujte.

 • Maximálna veľkosť obrázku

  Môžete nahrať obrázok s maximálnou veľkosťou 40 MB.

 • Farebný priestor fotografií, ktoré sú vhodné na spracovanie

  Prosíme, aby ste svoje fotografie nahrávali vo farebnom priestore RGB alebo sRGB. Práve sRGB je u väčšiny digitálnych fotoaparátov štandardom. Ak chcete tlačiť čiernobiele fotografie, ukladajte si ich taktiež ako JPG vo farebnom priestore RGB nebo sRGB (v žiadnom prípade ako šedé tóny)..

 • Budete môj obrázok dodatočne upravovať?

  Nie. Fotografie vytlačíme v takej forme, v akej nám ich pošlete.

 • Bude mať fotopuzzle rovnaké farby, aké vidím na monitore?

  Technicky nie je možné vylúčiť farebné rozdiely. Zobrazenie fotografie na monitore je závislé na individuálnom nastavení svetlosti, rozlíšenia, kontrastu, farby alebo taktiež na grafickej karte. Môže teda dôjsť k farebným odchýlkam medzi náhľadom na vašom monitore a hotovým produktom.

 • Je objednávka a platba online bezpečná?

  Aby sme zabránili zneužitiu osobných údajov, používáme pri prenose dát rovnaký bezpečnostný systém ako banky pri on-line bankingu. Vaše dáta sú teda zakódované tzv. systémom SSL (Secure Socket Layer) spolu so 128-bitovým kódovaním. Signalizuje to symbol zamknutého kľúča (prípadne zámku) v adresnom riadku vášho prehliadača.

Balenie a doručenie

Objednávka a možnosti platby

 • Akým spôsobom môžem platiť?

  Platba vopred:
  Peniaze prevediete na náš účet v UniCredit Bank. Pre jednoznačné priradenie svojej platby použite prosím údaje, ktoré vám zašleme e-mailom v rámci potvrdenia objednávky.

  Dobierka:
  Tovar si objednáte, zásielku obdržíte poštou a pri prevzatí zaplatíte pracovníkovi špedičnej spoločnosti. Poplatok za túto službu činí 1,90 €.

  PayPal:
  Platobný online servis, za pomoci ktorého môžete rýchlo a jednoducho uskutočniť svoje platby. Pokud jste již zadali u PayPal vaše bankovní spojení nebo číslo vaší kreditní karty, můžete u fotondo.sk platit jednoduše s vaší mailovou adresou a s vaším heslem.

  Kreditní karta:
  Akceptujeme kreditné karty VISA alebo Mastercard. Prenos dát sa uskutočňuje pomocou chráneného SSL spojenia.

 • Kde nájdem faktúru ku svojej objednávke?

  Faktúra a dodací list sa nachádzajú v zásielke. Pri odlišnej dodacej adrese (pokiaľ napríklad posielate fotopuzzle ako darček) zašleme účet oddelene na fakturačnú adresu. Táto služba je poskytovaná bezplatne.

 • Keď si objednám viac fotopuzzle, budem platiť poštovné za každý objednaný kus?

  Nie, do nákupného košíka si môžete vložiť neobmedzený počet fotopuzzle alebo rámčekov. Poštovné je pri takejto hromadnej objednávke stále 5,99 € (fotopuzzle) / 9,99 € (rámček). Pokiaľ uskutočníte viac jednotlivých objednávok, zaplatíte poštovné za každú uskutočnenú objednávku.

Výmena & Reklamácia